Do czego służą segmenty z węglikiem spiekanym i jakie wybrać kamienie szlifierskie?

Postęp technologii wymaga wytworzenia narzędzia, które będzie dostatecznie cienkie a przy tym twardsze niż stal, aby można było nim obrabiać nie tylko beton i kamienie, ale i metale. Właśnie z tą ideą powstał węglik spiekany. Mieszanina kobaltu, wolframu, węgla czy miedzi zapieczętowana odpowiednio wysokim ciśnieniem pozwala wytworzyć węglik spiekany w żargonie nazywamy widią.

Wytyczne przy dobieraniu segmentów z węglika spiekanego do szlifowania i polerowania betonu szlifierkami planetarnymiWytyczne przy dobieraniu segmentów z węglika spiekanego do szlifowania i polerowania betonu szlifierkami planetarnymi

Jak węglik spiekany sprawdza się przy szlifowaniu betonu, kamienia czy asfaltu?

Dwukrotnie wyższy indeks wytrzymałości niż stal pozwala węglikowi spiekanemu na szybką i skuteczną obróbkę betonu i podobnych materiałów. Zastosowanie w tarczach i segmentach do szlifierek planetarnych i głowicowych sprawdziło się wyśmienicie, dlatego narzędzia i kamienie szlifierskie z jego użyciem zdominowały rynek obróbki kamieni czy asfaltu.

Rozróżnienie wielkości gradacji do segmentów z węglika spiekanego do szlifowania betonu Rozróżnienie wielkości gradacji do segmentów z węglika spiekanego do szlifowania betonu

Jak wybrać odpowiednie segmenty z węglika spiekanego?

Tylko odpowiednio dobrana receptura pozwala idealnie wpasować się w wymagania obróbki betonu czy kamienia, produkcja segmentów opiera się o dodatkowe materiały jak chrom, niob, tantal czy tytan a ich odpowiednie proporcje przełożą się na najbardziej dopasowane rezultaty. Dwa główne determinanty decydują o odpowiednim dobraniu narzędzi. Po pierwsze twardość podłoża po drugie efekt, jaki chcemy osiągnąć. Dążąc do uzyskania posadzki pozbawionej rys użyjemy segmentów z węglikiem spiekanym o wyższej gradacji. Z drugiej strony, jeżeli chcemy szybko i agresywnie pozbyć się nierówności powinniśmy zastosować narzędzia o niższej gradacji. Skontaktuj się z nami a wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla twojego podłoża.

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882