Jak powinno się szlifowac beton?

Jak przygotować posadzkę pod beton polerowany?

Posadzki z betonu polerowanego coraz częściej wpasowują się w nowoczesny design, nie tylko z uwagi na swój surowy charakter wizualny, ale również przez wzgląd na łatwość konserwacji czy tani koszt przygotowania.

Jak zrobić beton polerowany?

Beton szlifowany jest wynikiem wielu powtórzonych procesów szlifowania odpowiednimi ściernymi narzędziami do polerowania. Począwszy od zdzierania wierzchniej warstwy, przez równanie aż do polerowania i pokrycia powłoką zabezpieczającą. Dążąc do uzyskania równej, gładkiej i lśniącej powierzchni powinniśmy użyć dużej szlifierki planetarnej lub głowicowej, na którą założymy odpowiednie narzędzia szlifujące do betonu polerowanego.

Czym zrobić beton szlifowany?

Przygotowanie powierzchni powinniśmy zacząć od segmentów z diamentem polikrystalicznym jeżeli usuwamy powłoki, w zależności od ich grubości wybieramy albo segmenty z rozproszonym diamentem PKD lub segmenty z ostrzami PCD. Po usunięciu pokryć kleju i innych powłok należy przejść do segmentów z węglikiem spiekanym i rozpocząć szlifowanie betonu, jeżeli powierzchnia posadzki jest stosunkowo gładka możemy zacząć od segmentów gradacji 30 później 60 aż do 120. Takie szlifowanie da nam powierzchnię, na której mogą już pracować kompozytowe i polerujące materiały usuwające rysy takie jak pady polerskie. Po wypolerowaniu nakłada się warstwę zabezpieczającą, dzięki czemu zakonserwujemy dekoracyjną posadzkę z mikrocementu. Cały proces wymaga wielu powtórzeń i doboru odpowiednich narzędzi w zależności od warunków podłoża, dlatego zapraszamy do bezpłatnej porady naszego eksperta w zakresie doboru kamieni szlifierskich do betonu polerowanego.

Przykładowe produkty do szlifowania betonu

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882