zdzieranie powłok przyklejonej wykładziny za pomocą tarcz i segmentów PKD z diamentu polikrystalicznego

Jak zdzierać i usuwać linoleum, lenteks i wykładzinę PCV?

Powierzchnie podłogowe pokryte wykładzinami PCV znane są już od dziesięcioleci, kiedy to gumolit stosowany był masowo jako tani i szybki sposób na zabezpieczenie wylewki betonowej. Cześć gumoleum jako mniejsze kasetony przyklejano na smolistych klejach podobnych do subitu. Powłoki te są trudne do usunięcia przez swój kleisty charakter. Na szczęście z biegiem czasu wypracowano materiały i techniki ich wytwarzania, które wychodzą naprzeciw tym potrzebom.

Jak usuwać linoleum czy lentex?

Płytki PCV zwyczajowo stanowią spory problem dla nerek czy kamieni szlifierskich, które bazują na dużej powierzchni tarcia, dlatego potrzebne jest zastosowanie narzędzia o skrawającym systemie zdzierania.

Czym zdzierać wykładzinę?

Gumowe podłogi jak wykładziny czy lenteks mogą być zrywane ząbkami o wysokim indeksie twardości, które posiadają skrawający system pracy. W przypadku tarcz najbardziej optymalna będzie ta wyposażona w samotne ząbki PCD. Ostrza powinny wtapiać się w głąb usuwanej struktury np. płyty pilśniowej, na której położono linoleum.

Którego segmenty wybrać do szlifowania gumolitu?

Zdecydowanie powinniśmy wybrać najbardziej skrawający system bazujący na ząbkach z diamentu polikrystalicznego, przez co lentex będzie skrawany, a nie rozcierany. Chcąc dobrać najlepsze narzędzie rekomendujemy kontakt z doświadczonym ekspertem, który bezpłatnie dobierze najlepsze rozwiązanie do usuwania pokryć.

Polecane segmenty do zdzierania wykładzin

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882