-19%
,

Impregnat krzemian litu 13% do utwardzenia podłóg betonowych Diamtol ECO LIT

199.00919.00

Poprzednia najniższa cena: 199.00.

Impregnat krzemianowy o do utwardzenia podłoży betonowych i kamienia

KUP do godz. 15.00 a wyślemy jeszcze dzisiaj!

  • Wysyłka już od 13,99 zł
  • Gwarancja zwrotu do 14 dni

Diamtol ECO LIT jest płynnym utwardzaczem, krystalizującym w strukturze betonu. Stosowany jest do renowacji starych i uszlachetniania nowych posadzek betonowych, w tym utwardzanych powierzchniowo i polerowanych. Diamtol ECO LIT jest środkiem na bazie krzemianów litu, który wchodząc w reakcję chemiczną ze składnikami betonu modyfikuje jego strukturę. Może być stosowany do aplikacji wewnątrz i na zewnątrz.

Główne zalety Diamtol ECO LIT to:

  • Dodatkowe utwardzenie i uszczelnienie posadzki betonowej,
  • Zwiększenie twardości posadzki,
  • Podwyższenie odporności na ścieranie, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne,
  • Utworzenie odpornej na zawilgocenie (hydrofobizacja) i niepylącej nawierzchni,
  • Łatwa jednowarstwowa aplikacja,
  • Molekularna wielkość cząstek litu zapewniająca głębszą penetrację i trwalszą ochronę,
  • Poprawienie wyglądu posadzki.

SPOSÓB UŻYCIA – INSTRUKCJA WYKONAWCZA

Przygotowanie podłoża
Zawsze należy przeprowadzić test na wybranej powierzchni, aby sprawdzić, czy osiągnie się oczekiwany rezultat. Należy pozwolić powierzchni wyschnąć przed sprawdzeniem i wyborem pożądanej aplikacji. Wszelkie ubytki na posadzce należy uzupełnić zaprawami naprawczymi, warstwę starego i zabrudzonego betonu usunąć przez szlifowanie. Uzyskana powierzchnia powinna być gładka, jednorodna i bez pęknięć.

Nanoszenie i wysychanie przy nowych albo utwardzonych posadzkach
Na nowo wykonanych posadzkach: Diamtol ECO LIT należy bezpośrednio aplikować po rozłożeniu i zatarciu posypek betonowych, czyli świeży beton. Na przygotowane podłoże nanieść równomiernie odpowiednią ilość Diamtol ECO LIT stosując niskociśnieniowe opryskiwacze, szczotką, mopem lub pędzlem w celu równomiernego pokrycia by nie zalegał nadmiar cieczy. Tak przygotowaną powierzchnię należy pozostawiać przez 1-2 godz. do wyschnięcia. Po wyschnięciu należy zabezpieczyć folią lub środkiem chroniącym przed zbyt szybkim wysychaniem betonu.

Na przygotowane stare podłoże: nanieść odpowiednią ilość Diamtol ECO LIT metodą natryskową stosując niskociśnieniowe opryskiwacze, szczotką, mopem lub pędzlem w celu równomiernego pokrycia. Natrysk powinien być prowadzony przy użyciu dyszy tworzącej mgłę i jednocześnie zapewniającej całkowite pokrycie powierzchni. Należy rozwałkować lub rozprowadzić szczotką, mopem lub pędzlem nadmiar cieczy w celu równomiernego pokrycia podłoża tak aby pozostało wilgotne przez 20-40 min. Tak przygotowaną powierzchnię należy pozostawiać przez 1-2 godz. do wyschnięcia. Na porowatych podłożach betonowych operację należy powtórzyć po dobie. Końcowe parametry posadzka uzyskuje po 7 dniach. Efekty zastosowania Diamtol ECO LIT są widoczne już po 24 godzinach.

UWAGA: Zastosowanie zbyt dużych ilości Diamtol ECO LIT może prowadzić do powstania po wyschnięciu przebarwień i plam.

Litry

5L, 10L, 20L, 30L

Zastosowanie

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882