Odpowiemy na każde pytanie

Zadzwoń do eksperta

Kontakt do firmy sprzedającej narzędzia diamentowe

+48 794 463 882

 kontakt@diamentowe.net.pl

Zadzwoń do nas i uzyskaj wsparcie profesjonalisty w zakresie doboru narzędzi do szlifowania betonu i usuwania powłok. 

Podczas wybierania narzędzi do obróbki podłóg należy zwrócić uwagę na wiele aspektów a szczególnie: twardość betonu czy grubość powłoki.

Napisz do nas

Często zadawane pytania

Najlepszym rozwiązaniem do usuwania starego kleju z betonu jest diament polikrystaliczny. W zależności od maszyny do betonu jaką stosujesz będzie to albo tarcza do usuwania powłok albo segment PKD, dzięki małej powierzchni kontaktu nie przegrzejesz podłogi. Zobacz więcej na temat narzędzi do usuwania starego kleju z betonu w naszym poradniku.

Usuwanie kleju po płytkach może być szybkie i bezproblemowe, wystarczy użyć do tego odpowiednich narzędzi jak segmenty PCD z naszego sklepu. Jednym z nich jest też tarcza do usuwania kleju po płytkach i kafelkach. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu.

Najlepszą maszyną do usuwania kleju po płytkach jest szlifierka planetarna o dużej masie z segmentami do usuwania powłok. Jeżeli chcesz usunąć małą powierzchnie warto skorzystać z tarczy do usuwania powłok założonej na szlifierkę kątową.

Usuwanie lepiku z betonu to praca trudna tylko dla tych, którzy nie znają specjalistycznych tarcz i segmentów do usuwania lepiku z podłogi i betonu. Sprawdź w naszej bazie wiedzy jak dobrać odpowiednie narzędzia i usunąć stary lepik z betonu.

Smołę z betonu możesz usunąć dzięki segmentom PKD do usuwania smoły z podłogi. Załóż je na szlifierkę planetarną lub użyj tarczy do usuwania powłok. Najlepsze są do tego segmenty PCD PKD, dowiedz się więcej o ich zastosowaniu w naszej bazie wiedzy.

Do przygotowania betonu polerowanego potrzebujesz szlifierki planetarnej lub szlifierki głowicowej albo innej, podobnej maszyny do polerowania betonu. Po założeniu na sią odpowiednich padów do polerowania betonu osiągniesz beton polerowany o wysokim połysku.

Chcąc polerować beton warto zaopatrzyć się w  segmenty z węglikiem spiekanym. Za ich pomocą wyszlifujesz wierzchnią warstwę podłoża poprzez wyrównanie i głębokie zebranie zabrudzeń. Tak przygotowaną posadzkę doprowadzisz do betonu polerowane specjalnymi padami polerskimi. Więcej na temat szlifowania i polerowania betonu znajdziesz w bazie wiedzy.

Dzięki młotkowaniu wytworzysz szorstką powierzchnię podłoża. Nazywane też śrutowaniem czy gradowaniem procesy obróbki sprowadzają się do użycia groszkowników Busch Hammer.

Lakier możesz usunąć dzięki segmentom PKD do usuwania powłok. Cały artykuł dotyczący tego zagadnienia znajdziesz w naszym poradniku jak szlifować lakier z podłogi

Do usuwania żywicy epoksydowa najlepsze są tarcze i segmenty z diamentu polikrystalicznego dostępne w naszym sklepie. Przeczytaj szczegółowy opis w tym poradniku jak szlifować żywice epoksydową.

Najlepszym narzędziem do szlifowania jastrychu są segmenty do szlifowania betonu z węglikiem spiekanym. Więcej na ten temat dowiesz się z poradnika jak szlifować jastrych

Do pierwszego szlifowania lastryko warto użyć segmentów z węglikiem spiekanym. Po wyszlifowaniu betonu maszyną należy go wypolerować odpowiednimi padami polerskimi. W naszej bazie wiedzy jest cały artykuł na ten temat.

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882