Przygotowywanie i równanie posadzki z jastrychu za pomocą szlifierki planetarnej o segmentach z węglika spiekanego

Jak szlifować wylewkę samopoziomującą i jastrychową?

Wylanie równej i gładkiej wylewki jastrychowej pod kolejne pokrycia może błędnie wydawać się zakończeniem przygotowania, równocześnie warto zwrócić uwagę na naturalny przebieg zachodzący w betonowej mieszaninie. Podczas procesu sedymentacji na powierzchnię betonu wydostaje się mleczko cementowe, które jest cienką, jasną i bardzo kruchą powłoką a przyklejenie do niej kolejnej warstwy często wiąże się z tzw. odparzeniem, czyli niezwiązanym jednej warstwy z drugą i odklejeniem się wierzchniej powłoki.

Jak odpowiednio przygotować wylewkę betonową do klejenia?

Otwarcie porów wylewki cementowej następuje po szlifowaniu wierzchniej warstwy posadzki z jastrychu betonowego. Do tego działania należy korzystać z narzędzi, które w bezpieczny i efektywny sposób usuną wydostającą się warstwę po procesie sedymentacji, czyli osadzania na powierzchni jastrychu cementowego kruchej, jedno milimetrowej warstwy. 

Czym szlifować mleczko cementowe?

Podczas zdzierania wierzchniej warstwy z jastrychu anhydrytowego czy gipsowego najbardziej sprawdzają się diamentowe narzędzia ścierne o wysokiej gradacji. Dzięki użyciu tarczy czy segmentów z węglika spiekanego uzyskamy efekt gładkiej i otwartej na kolejne warstwy powierzchni posadzki. W przypadku jastrychu magnezjowego, asfaltowego czy epoksydowego bardziej odpowiednie są segmenty o niższej gradacji np.16-30, przez co bardziej skupimy się na przygotowaniu i polerowaniu wylewki niż zdzieraniu kolejnych warstw.

Jakie narzędzie wybrać do szlifowania wylewki samopoziomującej?

W przypadku płynnego jastrychu w postaci wylewki samopoziomującej o wysokiej twardości należy dobrać diamentowe segmenty  do szlifowania z węglikiem spiekanym o miękkiej strukturze i stosunkowo niskiej gradacji z tytułu wysokich parametrów wytrzymałościowych posadzki. Każda podłoga jest inna a każdy projekt ma wiele zmiennych, dlatego zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi, dzięki czemu mogą Państwo liczyć na bezpłatną poradę w zakresie doboru narzędzi do szlifowania podłóg betonowych.

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882