Porównanie diamentowych narzędzi do usuwania powłok żywicy epoksydowej i syntetycznej

Jak szlifować żywicę epoksydową i syntetyczną?

Żywice epoksydowe na podłodze, balkonie czy tarasie zyskały na popularności dzięki łatwości w eksploatacji i nierozpuszczalności. Posadzki żywiczne kwarcowe powstają jako kamienny dywan, który zabezpiecza kruszywo albo lśniąca i gładką powłokę żywicy dekoracyjnej, oba rozwiązania pomimo swojej trwałości nie są jednak wieczne, przez co przychodzi czas na szlifowanie żywicy.

Czym usunąć żywicę epoksydową?

Jako twardy i gęsty materiał żywica do kamiennych dywanów czy żywica akrylowa to trudne pokrycie do szlifowania przez standardowe tarcze czy nerki polerskie. Z uwagi na swoją specjalistyczną charakterystykę, podłogi żywiczne powinny być szlifowane narzędziami, które opierają się na zminimalizowanym kontakcie, wysokim indeksie twardości a przede wszystkim odporności na zalepianie, Takimi narzędziami są tarcze i segmenty z diamentu polikrystalicznego PCD PKD.

Jak szlifować posadzkę żywiczną?

W zależności od grubości powinniśmy posłużyć się albo rozproszonym diamentem PCD lub ostrymi ząbkami PKD. Koliste ruchy tarczy i segmentów PCD Split usuwają żywicę syntetyczną, akrylową i poliuretanowe posadzki do ok. 2 mm. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli równocześnie zdzierać żywice i równać podłoże.

Jak czyścić grubą powłokę żywicy poliuretanowej?

Do powłok grubszych niż 2 mm najbardziej optymalne są tarcze i segmenty z ząbkami PKD, które przez niewielką powierzchnię tarcie niemal skrawają powierzchnie posadzek poliuretanowych czy akrylowych. Nawet najbardziej odporne dwuskładnikowe powłoki żywicy syntetycznej czy kleje na bazie żywic reaktywnych usuwane są bez najmniejszego problemu dzięki potężnej sile diamentu polikrystalicznego. Zadzwoń do naszego doradcy i dowiedz się więcej na temat palety możliwości jakie niosą tarcze i segmenty z diamentu polikrystalicznego PCD.

 

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882