Jak działa groszownik i do czego służy

Jak działa groszkownik, co to jest młotkowanie i gdzie użyć groszkownicy bush hammer?

Groszkownik do betonu  to wyjątkowe narzędzie o szerokim zastosowaniu przy pracach związanych z wydobywaniem kamienistej i chropowatej faktury z powierzchni podłóg. To uniwersalne narzędzie odnajduje się przy pracach podczas niwelowania równości, zwiększaniu indeksu przyczepności czy usuwaniu trwale przywiązanych powłok do kamienia czy asfaltu.

Co to jest groszkowanie, młotkowanie, gradowanie i czemu służy?

Proces, w którym za pomocą tarcia i uderzeń uwidacznia się głębszą strukturę kamienia nadając jej szorstką i chropowatą fakturę to właśnie groszkowanie, przez niektórych nazywane też młotkowaniem czy gradowaniem. Działanie to służy uzyskaniu wyższego indeksu przyczepności CSP 6-7 przez co taka powierzchnia sprawdzi się wyśmienicie na zewnętrznych nawierzchniach jak schody, okolice basenu, tarasy czy dróżki. Co więcej młotkownice Bush Hammer pozwalają szybko i skutecznie pozbyć się mleczka cementowego a przy bardziej miękkim betonie sprawdzą się też podczas profilowania nierówności.

Beton groszkowany za pomocą groszkownika bush hammer

 

Beton groszkowany za pomocą groszkownika bush hammer

Jak przygotować szorstką powłokę betonu, kamienia czy asfaltu?

Chcąc osiągnąć szorstką i chropowatą powłokę kamienia, betonu czy asfaltu która, będzie miała wysoki indeks przyczepności należy używać specjalistycznych narzędzi wyprodukowanych z węglika spiekanego, jest to materiał dwukrotnie mocniejszy niż stal. Tylko profesjonalne oprzyrządowanie oferuje odpowiednie wyważenie, dobranie gramatury czy wielkości pinów (kolców) sprawi, że to specjalistyczne narzędzia do młotkowania spisze się idealnie w każdych warunkach.

Czym młotkować i groszkować beton, kamień i asfalt?

Podczas gradowania małych powierzchni można posłużyć się samą głowicą groszkownika zakładaną na SDS do maszyny udarowej. Działanie to sprawdzi się w przypadku np. skracania granitowych krawężników czy profilowania ścian. Chcąc podjąć się pracy na dużej powierzchni podłogi betonowej, kamiennej czy asfaltowej należy korzystać z najbardziej optymalnych rozwiązań jakimi są rolki Bush Bammer.

Jak wybrać najlepsze narzędzie do groszkowania podłóg?

Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać zamek montażowy do szlifierki planetarnej czy głowicowej. W zależności od średnicy dysku mocującego powinno być na nim od 3 do 9 rolek. Długość i wielkość kolców dobierana jest w uzależnieniu od pożądanego efektu. Chcąc osiągnąć mniej chropowatą powierzchnię należy wybrać większą ilość mniejszych pinów. W przypadku, gdy zależy nam na szybkiej i agresywnej pracy przy niwelowaniu nierówności powinniśmy użyć rolki o mniejszej ilości większych kolców. Każda podłoga jest inna a zastosowań tego typu narzędzia jest ogromnie wiele. W każdej chwili możesz zadzwonić do eksperta i przedstawić swoją sprawę a wspólnie dobrane zostanie najbardziej optymalne rozwiązanie.

Film jak groszkować posadzkę

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882