Jak wybrać szlifierkę do betonu?

Wybór maszyny do szlifowania betonu powinien być podyktowany najważniejszymi parametrami technicznymi oraz funkcjonalnością. O najważniejszych aspektach wyboru szlifierki planetarnej czy głowicowej dowiesz się w treści tego artykułu.

Na co zwrócić uwagę wybierając szlifierkę do podłóg?

Jeżeli decydujesz się na zakup szlifierki to zapewne zdajesz sobie sprawę jak bardzo istotne są jej parametry techniczne. Poniżej znajdziesz listę tych, które mają największy wpływ na sprawność funkcjonowania szlifierki do polerowania i szlifowania podłóg.

  • Napięcie – to ono decyduje czy podłączysz szlifierkę do gniazdka 220 czy użyjesz to tego kabla trójfazowego.
  • Moc silnika – to jeden z najważniejszych parametrów. Moc silnika szlifierki planetarnej czy głowicowej zdecyduje z jaką siłą będą pracowały głowice. Moc wyraża się w koniach mechanicznych lub kilowatach.
  • Regulacja obrotów – to istotna wartość dodana do szlifierki, pozwoli ci kontrolować przegrzewający się materiał.
  • Szerokość robocza – im większa szerokość robocza tym większą powierzchnię podłogi możesz jednocześnie szlifować. Ten parametr mocno wpłynie to twoją efektywność.
  • Masa całkowita – częstym problemem wykonawców przy zdarzeniu się z trudnymi podłożami jest masa urządzenia. Przy cięższych maszynach możemy też korzystać z innych narzędzi do usuwania powłok.
  • Zbiornik na wodę – pozwoli Ci dodatkowo pracować na mokro.
  • Wymiary – istotne w przypadku kiedy zależy nam na kompaktowości maszyny oraz wtedy, gdy musimy wnosić maszynę na budowę.
  • Praca w dwóch kierunkach – Praktyczna funkcja szczególnie w momencie pracy ze smołą, która zalepia powierzchnie trącą szlifierki planetarnej.
  • Wyświetlacz monitorujący stan szlifierki powie Ci o kilku parametrach oraz ostrzeże w przypadku przegrzania lub awarii.

Jaką szlifierkę do usuwania powłok?

Zdecydowanie moc urządzenia w tym przypadku jest bardzo istotna. W przypadku wybierania maszyny do zdzierania kleistych pokryć zwróć uwagę szczególnie na ten parametr, ponieważ słabe szlifierki planetarne mogą mieć problem ze zdzieraniem smoły. W naszym dziale z maszynami znajdziesz wyselekcjonowane szlifierki do podłóg dzięki którym usuwanie kleju i powłok nie będzie żadnym problemem.

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882