narzędzia szlifierskie do czyszczenia szlifowania betonu

Kamienie szlifierskie do podłóg betonowych

Kamienie szlifierskie, płytki czy zdzieraki to powszechnie stosowane nazwy dla segmentów do szlifierek. Wykorzystuje się je do usuwania różnego rodzaju powłok jak np. smoły, farby, płytek PCV czy masy bitumicznej. Kamienie można zainstalować we wszystkich maszynach szlifujących wielu producentów. Segmenty PKD (diament polikrystaliczny) są odporne na ścieranie i nie zaklejają się, co umożliwia szybką i efektywną pracę.

Jakie kamienie szlifierskie na maszynę do podłóg?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących urządzenia szlifierskie, które trzeba wyposażyć w zdzieraki. Producenci stosują własne systemy montażu, a samo znalezienie odpowiedniej płytki jest stosunkowo proste. Można ją zainstalować w typowych szlifierkach planetarnych.

Wśród głównych dostawców maszyn do obróbki podłóg znajdziemy min. takie marki:

Dlaczego stosuje się segmenty z diamentem polikrystalicznym?

Diamenty kojarzą się przede wszystkim z biżuterią. Starogreckie określenie „adamas” oznacza „niepokorny” i „niezniszczalny”. Ten rzadki minerał, jest najtwardszą znaną substancją występującą w przyrodzie i dlatego znalazł zastosowanie m.in. w przemyśle. Diamenty wykorzystuje się do budowy segmentów ściernych, w narzędziach tnących i skrawających, do wyrobu past termoprzewodzących, w aparaturze medycznej i naukowej czy w branży jubilerskiej. Ciekawostką jest, że tylko od 10% do 20% wydobywanych kamieni szlachetnych, wykorzystuje się do produkcji biżuterii. Reszta trafia do innych gałęzi gospodarki.

Zastosowanie diamentów w kamieniach szlifierskich sprawia, że są bardzo wytrzymałe, a niektórzy specjaliści uważają je za niezniszczalne. Minerał jest odporny na zalepianie, nie smoli i się nie nagrzewa, co ułatwia i przyśpiesza pracę. Dzięki nim unikniesz częstych przerw na czyszczenie lub wymianę zużytego zdzieraka. Segmenty polikrystaliczne wykonane z diamentu, są wytrzymałe i mają bardzo długą żywotność w porównaniu do produktów wyprodukowanych z innych materiałów. 

Znalezienie odpowiedniego segmentu do szlifierki planetarnej jest proste, nawet jeśli korzystasz z niestandardowego sprzętu. Przygotowaliśmy wygodne rozwiązanie, jakim są  dodatkowe otwory w płytkach, dzięki którym zamontujesz je na swojej szlifierce planetarnej. Oczywiście znajdziesz także, modele dostosowane do urządzeń wytwarzanych przez głównych producentów szlifierek. W wypadku popularnych urządzeń należy kierować się kształtem zdzieraka.

Jeśli zmagasz się ze szlifowaniem różnych powierzchni, wypróbuj segmenty z diamentem do szlifierek. Praca stanie się łatwiejsza, a efekty każdorazowo będą zadowalające.

Koszyk
Scroll to Top
+48 794 463 882